Marka AQUAFRESH zawsze pomaga dbać o zdrowie jamy ustnej całej rodziny.

Nasze pasty Aquafresh zapewniają 24-godzinną ochronę przed cukrami w dzień i w nocy. Aktywnie zabezpieczają zęby przed działaniem cukrów, które są przyczyną ubytków.

CO TO TAKIEGO I JAK DZIAŁA?

24-godzinna ochrona przed cukrami związana jest z aktywnym fluorkiem – to specjalny składnik, który wiąże się ze szkliwem, przez co zęby stają się mocniejsze niż dotąd.

OBEJRZYJ NASZ SPOT REKLAMOWY

DLACZEGO POTRZEBUJĘ PASTY AQUAFRESH OCHRONA PRZED CUKRAMI?

Wszyscy lubimy zjeść coś słodkiego od czasu do czasu, ale zbyt duża podaż cukru w diecie może zagrozić zdrowiu uzębienia. Niebezpieczeństwo szkodliwego działania cukrów nigdy występuje cały czas, więc dlatego tak ważna jest ochrona zębów przez 24 godziny.

JAKI JEST WPŁYW CUKRÓW NA MOJE ZĘBY?

Cukier stanowi pożywkę dla bakterii w jamie ustnej, które w procesie jego metabolizmu produkują kwasy. Kwasy te mogą rozpuszczać warstwę mineralną. Z upływem czasu, kwasy te mogą całkowicie rozpuścić minerały będące budulcem zęba, doprowadzając do powstania ubytków.

OJ! JAK MOGĘ Z NIMI WALCZYĆ?

Prosta zasada mówi, że im mniej cukru w diecie, tym niższe zagrożenie ubytkami. To nie oznacza tylko ograniczania ciast i słodyczy, ponieważ „ukryty” cukier można też znaleźć w produktach, w których byśmy się go nie spodziewali.

CZYLI GDZIE?

  • Produkty przetworzone, słodzone, takie jak płatki śniadaniowe i gotowe sosy do potraw.
  • Produkty spożywcze, które zawierają węglowodany złożone, takie jak pieczywo i makarony, z których w jamie ustnej uwalnia się cukier.

Do ochrony przed nieoczekiwanymi, codziennie występującymi w diecie cukrami zalecamy pasty AQUAFRESH 24H Ochrona przed Cukrami.